Opera VIVA na Zámku Trnová


Zámek Trnová chce navázat na tradici šlechtických a měšťanských sídel, která byla ve své době vždy centrem vzdělanosti, kultury a umění.
I vzhledem k působení významných osobností hudebního světa na Zámku Trnová – Emě Destinnové a Františka Škroupa, jsme se rozhodli pořádat na zámku pravidelné hudební večery.

Opera Viva je v České republice unikátní představení, kdy se hosté stanou součástí děje slavných světových oper v prostředí různých zámeckých sálů, teras i zahrady. Nejpopulárnější árie z nejslavnějších světových i českých oper zazní v podání předních českých operních pěvců: Martiny Kociánové – mezzosopranistky, Anny Klamo – sopranistky, Barbory Poláškové (mezzosoprán), Gabriely Kopperové (soprán), Vratislava Kříže (barytonista)– sólisty opery Národního divadla v Praze a Jiřího Přibyla (tenor). Pěvci vystupují v elegantních dobových kostýmech a jedinečnou atmosféru představení dotváří okouzlující interiér zámku zařízený ve stylu Napoleona III.

Průběh večera: Hosté jsou po příjezdu na zámek přivítáni sklenkou sektu na terase, přičemž je průvodce večerem krátce seznámí s historií zámku, poté stručně vypráví zajímavosti týkající se nadcházející árie (kuriózní fakta o opeře, průběhu premiéry, autorovi apod.). Náhle ze zahrady vystoupá na terasu Carmen z opery G. Bizeta (zpívá árii „Habanera“), při zpěvu se prochází mezi lidmi. Po skončení jsou hosté vybídnuti k přesunu do Hlavního sálu, kde průvodce volně naváže na vyprávění vztahující se k příští árii (Don Giovanni a Zerlina „La ci darem la mano“). V tomto stylu proběhne celý večer, hosté se postupně přesouvají k poslechu árií v prostorách zámku (Velká jídelna – „Non piu Andrai“ Figarova svatba – W.A.Mozart, Knihovna – „Barcarolle“ Hoffmannovy povídky – J.Offenbach, Věžní terasa – Samson a Dalila „Mon coeur s’ouvre a ta voix“, Don Giovanni, Taneční sál – árie purkrabího Filipa z opery Jakobín – A. Dvořák a jako vrcholné číslo – „Měsíčku na nebi hlubokém“ z opery Rusalka – A.Dvořák, u jezírka v zahradě.)

Délka představení: 45 min (6-8 árií po 3-5 min + vyprávění)
Jazyk průvodce večera: ČJ, AJ, FJ
Cena vstupenky: 1200,-/os. – doprava zajištěna (rezervace nutná)

Zámecký večer Opera Viva je možno spojit s kulinářským zážitkem – připraveno je exkluzivní menu od newyorského šéfkuchaře spolu s vybranými víny ze zámeckého sklepa. Na zámku je možno nejen povečeřet, ale případně i přenocovat. Zámecké pokoje jsou poté k dispozici a v tomto případě se slevou 50%.

Opera Viva s večeří: 3000,-/os.
Opera Viva s večeří a ubytováním: 4000,-/os

Pro bližší informace kontaktujte: info@zamektrnova.cz

V neposlední řadě budou připraveny tématické hudební večery inspirované samotnou historií Zámku Trnová. Zámecké zdi „vyslechly“ v jeho dlouhé historii mnohé hudební velikány a právě onen genius loci bude inspirací těchto večerů. Připravujeme především tématické večery s repertoirem Emy Destinnové, hudebními díly Františka Škroupa, či hudbou P. J. Vejvanovského.

Zámecké koncerty budou určeny i dětem, které se s hudbou a historií teprve seznamují. V autentickém prostředí děti snáze pochopí,
jak přirozenou součástí života hudba byla, je a měla by být.

Operní představení v zahradě

 

 

 

   © 2007 Zámek Trnová Partneři | Odkazy | Kontakt